Starší mladým a naopak

ZŠ Šrobárova, 21.10.2016

Starší mladým a naopak

Od roku 2008 parcipuje naša základná škola na projekte Mestského úradu v Prešove Starší mladým a naopak prostredníctvom školského parlamentu so seniormi Denného centra na Popradskej ulici v Prešove.

Podujatia tohto medzigeneračného dialógu sú medzi žiakmi obľúbené a radi sa podieľajú na príprave rôznych kultúrnych programov a koncertov, spoločenských aktivít a turistických výletov.

21. októbra 2016 sa skupina žiakov spolu so seniormi vybrali spoznávať krásy Polonín a najvýchodnejšej obce Slovenskej republiky - Novej Sedlice. Počasie tomuto výletu vôbec neprialo, no nemalo až taký zásadný vplyv na uskutočnenie zámeru. Seniori a žiaci strávili pekné spoločné chvíle už počas cesty. Spoločný obed a posedenie v penzióne Kremenec nahradili slnečné lúče i prechádzku v malebnej prírode a okrem mnohých dialógov dvoch generácií zazneli i piesne, ktoré si spoločne zaspievali, ba i tanec niektorých zlákal. Spoločne dokázali, že nepriazeň počasia možno poraziť dobrým úmyslom a jeho realizáciou tak, že nikto zo zúčastnených neľutoval, že sa toho spoločného výletu zúčastnil.

Mgr. Zdenka Švarná, koordinátorka projektu