Projekt Záložka do knihy spája školy

Projekt    Záložka do knihy spája školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave v spolupráci s Knižnicou Jiřího Mahena v Brne vyhlásili k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2017 už 8. ročník česko-slovenského projektu pre základné školy a osemročné gymnáziá Záložka do knihy spája školy: Tajuplný svet knižných príbehov, do ktorého sa zapojili aj naši žiaci primárneho vzdelávania pod vedením svojich triednych učiteliek.

Žiaci vyrobili krásne záložky, ktoré sme poslali žiakom našej družobnej základnej školy do Čiech, do Mostu. Niektorí žiaci 4.c a 4.e triedy žiakom napísali listy. Pani Věrka Nezbedová, učiteľka ZŠ v Moste, nám poslala balík záložiek, ktoré pre nás pripravili naši českí spolužiaci.

Výmena záložiek prispela k nadviazaniu kontaktov, spolupráce a poznávaniu školy v Českej republike.

Mgr. Jaroslava Števčíková