O umení umením 2018

O umení umením

Už 8. ročník benefičného koncertu O umení umením zorganizovala Základná škola na Šrobárovej ulici 20 v Prešove. Všetky predošlé aj tento ročník viedla spoľahlivou režisérskou taktovkou PaedDr. Anna Vizdalová – iniciátorka a zakladateľka podujatia, ktoré podporuje a rozvíja talent žiakov prešovských ZŠ. Podujatia s pridanou hodnotou – s ľudským rozmerom.

Záštitu nad benefíciou prevzala primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a rektor Prešovskej univerzity prof. Peter Kónya, PhD.

Koncert bol tentokrát venovaný Andrejkovi Harvanovi, žiakovi 3. ročníka ZŠ na Lesníckej ulici v Prešove. Andrejko je hudobne nadaný chlapec. V útlom veku ho očarilo piano, jeho najväčšou láskou je však akordeón. Dokázal to aj na pódiu, kde divákom predviedol svoje muzikantské umenie. Vystúpením na koncerte ho podporili žiaci ZŠ z ulíc Lesnícka, Važecká, Šmeralova, Mirka Nešpora, Šrobárova, Základná umelecká škola M. Moyzesa a Súkromná základná umelecká škola Grimmy.

Špeciálnym hosťom koncertu bola známa speváčka ľudových piesní Anna Poráčová s vnukom Ľubkom Šebejom. Nemenej profesionálny výkon podala rómska rodinná kapela Ďusi band.