O umení umením

O umení umením

 

Siedmy ročník benefičného koncertu O umení umením sa konal 24.5.2017 v kine Scala. Bol venovaný 12-ročnému chlapcovi Dominikovi Gajdošovi, ktorý sa narodil s detskou mozgovou obrnou a je odkázaný na pomoc iných. Na mnohých školách sa ešte pred koncertom uskutočnila dobrovoľná zbierka s názvom Pre Dominika.

Aj tento ročník koncertu sa konal pod záštitou primátorky mesta Prešov Mgr. Andrey Turčanovej a rektora Prešovskej univerzity prof. Petra Kónyu, PhD.

Na koncerte vystúpilo deväť základných škôl a súkromná tanečná škola Akadémia tanca - NELA. Hosťom koncertu bola cimbalová kapela ĎUSI BAND.

Jednotlivé vystúpenia boli na vysokej profesionálnej úrovni. Vďačné obecenstvo odmenilo účinkujúcich silným potleskom. Veľkú radosť z koncertu mal aj samotný Dominik.

Na záver prorektor PU prof. Milan Portik a riaditeľ Základnej školy na Šrobárovej ulici Mgr. Ján Mačej odovzdali Dominikovi vyzbieraný finančný príspevok, ktorý mu pomôže pri náročnej rehabilitácii.

Organizátori koncertu - vedenie ZŠ na Šrobárovej ulici a režisérka a scenáristka PaedDr. Anna Vizdalová - sa už teraz tešia na jeho ďalší ročník.

 

 

D. Kotuličová, Z. Kolozsyová, K. Mudríková (7. a)

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Iveta Azariová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre