Jesenný turistický deň

ZŠ Šrobárova, september 2016

Jesenný turistický deň 2016

Začiatky školského roka boli pre niektorých žiakov aj zážitkom, pretože školský parlament a učitelia telesnej výchovy uskutočnili nezabudnuteľnú akciu s názvom Jesenný turistický deň a exkurzia - Orava.

Dva dni strávené v najkrajších kútoch Hornej Oravy priniesli plno zážitkov, ale aj nových vedomostí. Navštívili sme známu Hviezdoslavovu hájovňu, sochu Ježiša Krista, podobnú ako v známom meste Rio de Janeiro, ktorá sa nazývala Rio de Klin, známu kalváriu v Bobrove, o ktorej básnil aj Hviezdoslav a veľký športový a motivačný zážitok priniesol jediný slovenský olympijský vzpierač, ktorý sa zúčastnil na letnej olympiáde v RIO 2016, pri ktorom si deti zatrénovali aj osobne. Na druhý deň cesta loďou po Oravskej priehrade, zakotvenie na Slanickom ostrove a neskutočné množstvo schodov po Oravskom hrade. Nasledovala dlhá cesta domov, počas ktorej žiaci rozprávali len samé pekné zážitky z tejto akcie.

Zdenka Švarná